www.floridabydleni.cz - Hackworth Realty Group LLC
Dnes je: 18. 05. 2024 Kurzy měn: 1 $ = 22,791 CZK / 1 € = 24,710 CZK

Proces nákupu nemovitosti na Floridě


   Koupě nemovitosti na Floridě,    probíhá odlišným způsobem než je zvykem v České Republice. Nejdříve je samozřejmě nutné si nemovitost vybrat. Po Vašem zadání požadavku, Vám náš česky mluvící realitní makléř vyhledá v internetovém systému MLS(dostupný pouze licencovaným osobám sdružených v asociaci realtorů), nabídku nemovitostí na trhu. Následují prohlídky vybraných nemovitostí. Po Vašem rozhodnutí o kterou nemovitost máte zájem začíná jednání o ceně.


  V nabídce má nemovitost uvedenou tzv. asking price,    tzn. cenu,  kterou by prodávající rád za nemovitost dostal, ale většinou počítá, že bude muset něco slevit. Vy tedy dáváte svou nabídku, která je nižší než cena, za kterou jste ochoten nemovitost koupit. Nabídka se dává formou návrhu prodejního kontraktu, jehož znění je předepsáno asociací realtorů. Zpravidla spolu s nabídkou skládáte na vázaný účet jako zálohu částku $ 1000, aby bylo vidět, že to s nabídkou myslíte vážně. V nabídce je rovněž uveden čas do kdy jste schopen finální cenu uhradit, případně získat hypotéku.


  Jestliže majitel Vaši cenu akceptuje, většinou se tak stává až po několika návrzích   a následných protinávrzích. Posléze je kontrakt uzavřen a máte určený čas (několik týdnů) na zaplacení ceny. Platíte-li vlastními penězi a platba nedorazí včas, má prodávají právo na zálohu složenou na vázaný účet , ale zpravidla rád počká, když se platba někde zdrží. Jiná situace je když žádáte o hypotéku. V tomto případě, kdyby vám banka hypotéku neposkytla, což je ovšem malá pravděpodobnost, dostanete Vaši zálohu zpět. V čase mezi uzavřením kontraktu a "closing date" , tedy dnem kdy bude nemovitost Vaše, máte čas na inspekční prohlídky celé stavby. Za cenu cca $ 300 vám licencovaný inspektor nemovitost prohlédne a udělá zprávu jaké má nedostatky. Ty pak musí majitel do určitého finančního limitu, uvedeného v kontraktu, odstranit nebo poskytnou odpovídající slevu.


   Běžnou praxí je, že se starší nemovitosti prodávaji tzv. as is,     tzn. že je akceptován stávající stav nemovitosti. Majitel již při jednání o ceně předkládá „disclosure“ to je prohlášení o případných vadách i jiných závažných skutečnostech, které by měl kupující vědět. V případě, že je objevena při inspekcích nějaká další závažná vada, lze od kontraktu odstoupit a záloha je celá vrácena. Na proces jednání o ceně ani na závěrečný closing již nemusíte být fyzicky přítomni v USA, stačí dokumenty podepsat na americké ambasádě v Praze a zaslat na Floridu.


  Proces closingu- převod peněz a změna majitele,    pojištěn vždy na 100% hodnoty nemovitosti. Prodávající při closingu podepisuje před svědky „deed“ což je dokument, kde potvrzuje převod nemovitosti na vás. Tento dokument se potom registruje u místního soudu a je vaším dokladem o vlastnictví. Etika procesu nákupu nemovitosti je vysoká, řídí se přesnými pravidly pro makléře a nebezpečí podvodu je minimální.


   Komplexní zajištění služeb obsahuje:   

Seznámení s trhem nemovitostí

Vyhledávání nemovitostí

Osobní prohlídka nemovitosti

Analýza návratnosti investice

Založení bankovního účtu v USA

Právní poradenství

Daňové poradenství

Založení společnosti

Vyřízení hypotéky v USA

Pronájem nemovitosti

Služby spojené s pronájmem

Správa nemovitosti

Prodej nemovitosti

Pojištění nemovitosti

Zajištění ubytování

Služby jsou vždy koncipovány na míru, dle přání, očekávání a možností klienta jsme připraveni vyhovět i těm nejnáročnějším, Vaše spokojenost je naší prioritou. Naše know-how je založeno na znalostech místního realitního trhu a letitých zkušenostech, zrealizovat obchod, aby vyhovoval všem zúčastněným stranám.